Fast food, czy slow food

W piątek, 27 kwietnia, odbył się finał projektu „Fast food, czy slow food”. Gwiazdą finału – był pan Grzegorz Bien, uczestnik programu MasterChef TVN oraz zwycięzca programu telewizyjny pt.: „8 smaków Europy”. W warsztatach kulinarnych przeprowadzonych przez pana Grzegorza wzięło udział prawie 90 uczniów, z trzech szkół bytomskich: Zespół Szkół Specjalnych Nr 3 w Bytomiu, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu oraz ZSGH Bytom . Pan Grzegorz pokazywał nam jak zrobić buraka marynowanego w balsamico, ziołach i miodzie z kozim serem, kurczaka tikka masala z ryżem parabolicznym, a my wspólnie robiliśmy sorbet malinowy z pianką czekoladową <3 Pychotka !!! 😀 Dodatkowo Pani Ilona Hajduk zorganizowała dla nas warsztaty: „Dekoracje z warzyw i owoców” ???? Z wielkim zaangażowaniem tworzyliśmy przeróżne kompozycje, ucząc się i bawiąc równocześnie. A do tego… smakując – owoce swojej pracy 🙂
Jesteśmy bardzo wdzięczni Edterek za zaproszenie oraz Fundacja ING Dzieciom, dzięki której warsztaty mogły się odbyć, jak i pracownikom banku – wolontariuszkom, które wspierały nas przez wszystkie zajęcia. DZIĘKUJEMY!!!! Zdjęcia w linku.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: